לימודי נהיגה

עברתם תאוריה אז זה הזמן להתחיל את שלב לימוד נהיגה. כידוע בשוק קיים מספר גדול של מורים לנהיגה ודי קשה להחליט מי מבין כולם יהיה מורה נהיגה טוב שיביא לי את הרישיון בדרך הקלה והמהירה ביותר.
לימוד נהיגה דורש המון סבלנות וסובלנות, יכולת לימוד והבנה, התפשרות, קליטה מהירה וקורדנציה. כאמור אי אפשר יהיה להתחיל ללמוד נהיגה אם ישנה בעיה רפואית או ראיה חמורה שמעכבת את לימוד הנהיגה. מורי הנהיגה השונים ייתנו מחירים שונים לשיעור נהיגה או אפילו עסקאות למספר שיעורים ואז הגשתכם לטסט.
הנה מספר דברים שעליכם לדעת לפני התחלת לימודי נהיגה:
* מספר השיעורים שעליכם לקחת בשביל להוציא רישיון נהיגה לרכב פרטי: 28 שיעורים, לקטנוע 50 סמ"ק: 15 שיעורים, לאופנוע עד 500 סמ"ק: 15 שיעורים.
* הגיל בו ניתן להתחיל: ללימוד נהיגה (תאוריה)- 16.5, ללימוד נהיגה שיעורים מעשיים: 17, לימוד נהיגה לקטנוע 50 סמ"ק: 16, לימוד נהיגה לאופנוע עד 500 סמ"ק: 18.
*כל אזרח בריא במדינת ישראל יכול להוציא רישיון נהיגה. התנאי הינו בריאות נפשית וגופנית תקינה.
*נהג חדש הינו נהג שטרם חלפו שנתיים מרגע קבלת רישיון הנהיגה שלו. נהג חדש מחוייב לתלות על החלון האחורי את השלט "נהג חדש" עד תום תקופה של שנתיים מיום קבלת הרישיון.
*נהג מלווה- חובה על כל נהג חדש להתלוות בשלושת החודשים הראשונים לנהג מקצועי ומיון שיתלווה אליו בכל שלושת החודשים על מנת להקנות לו ביטחון בכביש.

הוצאת רישיון נהיגה, מה נחוץ?
1-למלא את טופס הבקשה לרישיון נהיגה - טופס רש"ל 18.
2-מעבר בדיקה רפואית אצל רופא המשפחה.
3- מעבר בדיקת ראייה מקצועית אצל אופטימיטריסט מוסמך.
4-מעבר ובהצלחה של מבחן התאוריה העיוני.
5-מעבר ובהצלחה של מבחן מעשי (טסט).
6-תשלום כל האגרות הנדרשות לקבלת רישיון הנהיגה.
**תעודת זהות הינה פריט חובה בכל פניה למשרד הרישוי.